Orijinal duyuru için tıklayınız

 

Green Week 2006 School Competition yarışması sonuçlandı.

 

Avrupanın şampiyonları 30 Mayıs - 2 Haziran arası Brüksel'e davet edildiler.

 

The Green Week 2006 okul yarışması, Avrupa Komisyonu Çevre Bakanlığı (European Commission's Environment Directorate-General) adına  Avrupa okul ağı (European Schoolnet) (EUN) tarafından düzenlendi. European Schoolnet (Avrupa Okul ağı), okullarda eğitim gelişimi ve, Avrupa öğrenci, öğretmen değişimi sağlayan. 27 Avrupa ülkesinin eğitim bakanlıkları uluslar arası ortaklığıdır. Green Week 2006 konferansı bu yıl "Biyoçeşitlilik yaşamdır" (biodiversity is life) sloganı ile toplanacak. Okul yarışması da aynı tema ile 5-10 yaş arası resim ve 11-16 yaş arası video dalında düzenlendi.

 

İki aşamalı olarak gerçekleşen değerlendirmede, birinci aşamada Avrupa ülkelerinden öğretmenler web üzerinden resim dalında 100, video dalında 30 eser seçti. (Duyuru üzerine Art Vital'den de 6 eserin bulunduğu finalist eserlerin orijinalleri Brüksel'e gönderildi). İkinci aşamada öğretmenler ile sanat ve çevre uzmanlarından oluşan seçici kurul her dalda aşağıdaki üç eseri seçti. Ödüller Brüksel'de 30 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek Green Week 2006 konferansı sırasında 1 Haziran günü "Çevre Ödül Töreni"nde açıklanacak. Ülkemizi temsil etmenin sorumluluğu ve gururunu taşıyoruz.

 

(Alfabetik olarak sıralanmıştır)

Resim dalında

-Čaplinska Anastasija, Litvanya

-Demir Elif, Türkiye

-Parvanova Anna, Bulgaristan

 

Video dalında

-Atanas Dalchev School, Bulgaristan (Takım: Veselina Mireva, Panka Mireva, Nadezhda Ilieva)

-The 8th High School of Thessaloniki, Yunanistan (Takım: Christina Sotiriou, Efstratios–Maximos Kechagias, Athanasios Karras, Sophia Mourtzilaki)

-Základní umělecká škola Domažlice, the Çek Cumhuriyeti (Takım: Renat Kinzlová, Lucie Hinterholzingerová, Clarissa Späthová, Zuzana Oríšková)